PROJEKTIST

Mayeri Ärikvartal kätkeb endas üle 130 aasta Eesti äriajalugu – uuendusi, uuestisünde ja rahvusvahelisi õnnestumisi. Mayeri tunneb uhkust oma pärandi üle, kuid keskendub olevikule ja tulevikule. See on kompaktne ärikeskkond, kus vajalikud ühendused, teenused ja IT-lahendused on kvaliteetsed ning lähedal. See on ökonoomne hoone erilises linnamiljöös.

Ettevõttele, kelle aeg on raha

Mayeri Ärikvartal sobib eeskätt ettevõtetele, kelle jaoks on oluline omada häid ja kiireid transpordiühendusi eri linnaosade ning oluliste maanteedega. Firmale, kes oskab arvutada sõidutundidele kuluvat aega ning mõistab raha väärtust. Kes teab, kui oluline on Tallinnas mugav parkimine.

VÄÄRTUSED

Eriline ajalugu

Mayerite perekond alustas ettevõtlusega Paldiski maantee ja praeguse Tulbi tänava vahelisel alal 1889. aastal ehk samal ajal, mil Pariisis valmis kuulus Eiffeli torn. Nime all Woldermar Mayeri lesk ja poeg tegutsenud vabrik tootis esialgu piimapulbrit, mis oli toona maailma mastaabis võrdlemisi erakordne. Hiljem arenes tehasest võimas ja rahvusvahelise haardega keemiavabrik. Pärast Mayereid tegutses samal alal mitmeid erinevaid ärisid. Woldemar on ka kvartali esimese hoone nimi.

Visioon

Ühendatud anumate kontseptsiooni suurt ideed väljendavad ühendused linnaga, ühendatud hooned, ruumid, äri- ja rekreatsioonivõimalused, huvid, ideed, inimesed.

Kogu kvartali planeerimisel on lähtutud põhimõttest, et tervik peab püsima kompaktselt koos ning erinevad vajadused peavad saama kohese lahenduse siinsamas. Omavahel sujusalt ühendatud parkla, toidukohad, büroo ja laopinnad on Mayeris elementaarne standard. Kuiva jalaga peab pääsema kõikjale, ilma liigset energiat raiskamata.

Visioon

Mayeri Ärikvartali visiooni on loonud arhitektid Kalle Rannula (KPME OÜ) ja Ralf Tamm (Realarhitektid OÜ), kes on arvesse võtnud kvartalis enam kui 100 aastat tagasi tegutsenud keemiatööstuse pärandit.

 

Mahutid ja neid täitev ning ühendav keemiline, voolav mass – kvartali liigendatud hoonemahtude väliskestad ning neid täitev sisemine aktiivne ruum.

Mahuti motiiv materialiseerub kuumtöödeldud terasplaatidest metalses rüüs.

Paindlik ja mugav

Mayeri Ärikvartal pakub paindlikke lahendusi erinevas suuruses ettevõtetele. Rentida saab nii väikseid pindu kui vajadusel tervet 1280-ruutmeetrist korrust. Hästi läbimõeldud planeering, kaasaegne tehnoloogia ja B-energiaklass hoiavad kommunaalkulud madalad. Tehnoloogiliste lahenduste puhul peame silmas, et valik oleks keskkonnasõbralik ja aitaks küttekulusid kokku hoida.

Esimesel korrusel ootab mõnus söögikoht, hambaravi ja ilusalong. Jalgrattaga liiklejaile on võimalus oma sõiduvahend parkida spetsiaalsesse hoiuruumi, autokasutajaile on avarad parkimisvõimalused. Mitme büroopinna juurde kuulub rõdu ja suured aknad, lisaks saab kasutada väliterrassi. Ladustamisvajaduste rahuldamiseks on võimalik rentida eraldi laoruum. Maksimaalse ligipääsetavuse tagamiseks on hoones kolm lifti.

Võimsad ühendused

Mayeri Ärikvartalis on võimsad ja turvalised tehnilised kommunikatsioonid. Siia tulevad mitme teenusepakkuja optilised ühendused. Lisaks tagavad elektriga varustatuse dubleeritud toitekaablid, mis pärinevad erinevatest alajaamadest. Nii leiavad Mayeri Ärikvartalis kodu ka kõige nõudlikumaid sidelahendusi vajavad ettevõtted. Hoonesse on tagatud 24/7 sissepääs ning ööpäevaringne mehitatud ja elektrooniline valve.

Usaldusväärne arendaja

Hiidrom OÜ on kinnisvaraarendusega tegelev perefirma, mis tegutseb juba aastast 1998. Hiidromi suurim ettevõtmine on Mayeri Ärikvartali arendamine.

Perefirmale omaselt suhtutakse oma töösse erilise kire ja armastusega.

Lisaks kahele peamisele ärihoonele kuulub Hiidromile ka mitu kõrval asuvat kinnistut, mis võimaldab piirkonda arendada tervikuna.

WOLDEMARI MAJA

 • B-energiklass ja madalad kommunaalkulud
 • suur autode parkimisala ja eraldi jalgrattaparkla
 • hoone kogupindala on 6400 m2, üürida saab ka terve korruse ehk 1280 m2
 • kaasaegne tehnoloogia (sundventilatsioon ja jahutussüsteem)
 • tugiteenused klientidele: söögikoht Ubin, hambaravi, iluteenused
 • ööpäevaringne mehitatud ja elektrooniline valve
 • sisearhitektuuris on kasutatud renoveeritud paekivi seinaosi
 • mitme sideoperaatori optilised ühendused ja dubleeritud toiteühenduse võimalus
 • hoone esimene etapp valmis aastal 2005, teine 2015. aasta oktoobris
 • büroopindade hinnad algavad 9 €/m2, millele lisanduvad kõrvalkulud ja käibemaks
 • iga üüritud 30m² büroo kohta saab ühe tasuta parkimiskoha
 • üürnikel on soovi korral võimalus kasutada erisuuruses laopindu
 • bussi- ja trollipeatused asuvad hoonest 25-75 meetri kaugusel südalinnast ja sadamast pääseb Mayeri Ärikvartalisse 10, lennujaamast 15 minutiga

REFERENTSID

Aet Urvast
Personali- ja büroojuht

vanalinnalogo

Mayeri Ärikvartalis on mitmeid olulisi tugevusi, mis kaheksa siin veedetud aasta jooksul on aidanud Vanalinna Ehitus OÜ-l tublisti kasvada. Võrdlemisi suure autopargi ja ehitusmeeskonna suure liikuvuse tõttu on meile ülimalt oluline parkimisruum, mida Mayeris on piisavalt. Tegutsedes kahe riigi vahel, liiguvad meie töötajad kontoris eri aegadel, mistõttu on oluline, et hoone on avatud igapäev ööpäevaringselt. Samuti on kvartal logistiliselt väga heas kohas. Kesklinn on lähedal,

erinevatesse linnaosadesse pääseb kiiresti ja liiklus ühistranspordiga on hästi tagatud. Hiidrom OÜ-ga on meil läbi aastate olnud väga hea koostöö. Nad on paindlikud ja suudavad lähenda kõikidele klientidele individuaalselt ja operatiivselt. Oleme saanud enda praeguse pinna osas alati kiita, et meil on väga ilus büroo, ja usume, et uued ruumid Woldemari majas saavad olema veelgi kenamad. Ka liikumine hoones on selge ja arusaadav. Mitte keegi pole siin ära eksinud!

Enar Pajula
Juhatuse liige

pajula

Pajula hambaravi on praeguses Mayeri kvartalis asunud 1995. aastast. Ala tugevusteks pean asukohta. See on kesklinnale suhteliselt lähedal ning lisaks on parkimine tausta. Büroohoone ise moodne ja kaasaegne.

Kogemused Hiidrom OÜga on olnud positiivsed ja meeldejäävad. Ettevõtte juhtkond oli meie hambaravikliiniku valmimisel ja kolimisel uutesse ruumidesse suureks abiks. Ka väiksemad küsimused on leidnud kiired vastused.